Дозволить повернутися за парти: Кличко показав нове укриття в ліцеї Шевченківського району
В одному з ліцеїв в Шевченківському районі столиці побудували нове сучасне укриття. Через його відсутність навчальний заклад від початку повномасштабного вторгнення працював в дистанційному форматі.
Про це повідомоляє РБК-Україна з посиланням на Telegram мера Києва Віталія Кличка.
Як розповів очільник столиці, нове сучасне укриття дозволить ліцею повернутися до очного навчання і проводити заняття навіть під час тривог.
"Оглянув разом із головами районів столиці нове збудоване протирадіаційне укриття в одному з ліцеїв у Шевченківському районі Києва. Від початку повномасштабного вторгнення через відсутність споруди подвійного призначення цей навчальний заклад працював на дистанційному форматі навчанні. І завдяки укриттю, ліцей повертається до очного навчання і планує збільшити кількість учнів", - повідомив Віталій Кличко.
Як виглядає укриття і що в ньому єМер Києва зазначив, що укриття розраховане на 600 людей, у ньому є всї необхідні комунікації, зони для навчання та відпочинку, а також передбачені запаси води та резервне енергопостачання.
"Укриття загальною площею 1 300 кв.м розраховане на 600 місць. У приміщення провели електро- та водопостачання, вентиляцію та каналізацію. Встановили захисно-герметичні двері", - розповів він.
В укритті є все необхідне для занять під час тривог: вчительські столи, учнівські парти, магнітні та звичайні дошки з крейдою, 2 touch-панелі, пуфи, дивани, каремати.
Читайте також: Вода й аптечка обов'язкові? Що точно має бути в укриттях під час тривог"Обладнали повноцінний медичний кабінет та кімнату для прийому їжі. Передбачили можливість аварійного постачання енергії на випадок відключень світла - протягом 72 годин. Є запаси питної та технічної води, працює Wi-Fi", - зауважив Віталій Кличко.
Сучасне укриття облаштували в ліцеї Шевченківського району (фото: t.me/vitaliy_klitschko)
Ситуація з укриттями в КиєвіОчільник столиці повідомив, що за останні 2 роки в Києві (окрім тих, що відремонтували і обладнали) побудували 9 нових укриттів, в 2026-му планують відкрити ще декілька та завершити ремонт найпростіших сховищ у 109 освітніх закладах.
"Ворог постійно обстрілює Київ. Зокрема, й навчальні заклади. Тому для столиці актуальною залишається безпека наших дітей під час навчального процесу. Звернувся до голів районів відповідально поставитися до облаштування укриттів до нового навчального року", - наголосив Віталій Кличко.
Як раніше повідомлялося, мер Києва разом із мером Вільнюса відкрили новий сквер в Оболонському районі столиці, який має стати місцем відпочинку та емоційного відновлення киян в умовах війни.