Kyiv Times
← Назад до новин

Чи будуть електронні повістки в "Резерв+": в Міноборони дали відповідь

 🏷 Технології
Чи будуть електронні повістки в "Резерв+": в Міноборони дали відповідь
В МОУ зазначили, що поняття електронних повісток у законодавстві не існує

В Міністерстві оборони України спростували інформацію про те, що з квітня нібито почнуть розсилатися електронні повістки через додаток "Резерв+".

Про це РБК-Україна повідомили в Міноборони.

Читайте також: "Мобілізував" 8 вантажівок у бізнесу: на Київщині судитимуть ексначальника ТЦК

Як зазначили у міністерстві, інформація про нібито надсилання електронних повісток взагалі не відповідає дійсності. Зокрема у законодавстві немає такого поняття, як електронна повістка - тому жоден державний орган не може формувати чи надсилати такі документи.

"У застосунку Резерв+ такої функціональності немає, і жодних робіт над її створенням не ведеться. Резерв+ має іншу логіку. Це інструмент для швидкої та прозорої взаємодії громадян із державою: оновлення даних, доступ до інформації, спрощення процесів без зайвої бюрократії", - сказано у коментарі.

Тому, додали у міністерстві, будь-які повідомлення про "електронні повістки", які нібито будуть надсилатися через "Резерв+" - це "або непорозуміння, або свідоме викривлення інформації".

"Закликаємо орієнтуватися на офіційні джерела і перевірені повідомлення", - зазначили в МОУ.

"Електронні повістки": що відомо

Зазначимо, трохи раніше низка українських ЗМІ повідомила, що з 1 квітня нібито будуть надсилатися електронні повістки. Приходити вони нібито будуть в кабінет військовозобов'язаного у "Резерв+".

При цьому повістка нібито вважалась б врученою за фактом того, що вона надійшла до електронного кабінету - незалежно від того, чи побачив та отримав її військовозобов'язаний. Тоді як зараз головний легальний спосіб дистанційного вручення повістки від ТЦК - це лист через "Укрпошту".

Також нещодавно в ЗМІ поширилися заяви народної депутатки від фракції "Слуга народу" Юлії Яцик, яка повідомила, що можливість надсилання повісток через "Дію" нібито розглядають у межах реформи ТЦК та посилення мобілізації.

Після цього Міністерство цифрової трансформації офіційно повідомило, що не розглядає і не планує впроваджувати електронні повістки в "Дії". Про розробку такого функціоналу навіть не йшлося.

Читайте також

Чат-боти зайшли в глухий кут: що стане новим етапом розвитку ШІ
Чат-боти зайшли в глухий кут: що стане новим етапом розвитку ШІ
25 червня 2026 р.
Слід життя на Марсі? Perseverance знайшов загадкові молекули
Слід життя на Марсі? Perseverance знайшов загадкові молекули
25 червня 2026 р.
ШІ споживає більше води та електрики, ніж очікували: вчені б'ють на сполох
ШІ споживає більше води та електрики, ніж очікували: вчені б'ють на сполох
25 червня 2026 р.
Українські оборонні новинки на Eurosatory 2026: топ-5 розробок компаній-учасників NAUDI
Українські оборонні новинки на Eurosatory 2026: топ-5 розробок компаній-учасників NAUDI
25 червня 2026 р.